Hakkımızda

30 yıldır daha iyisi için çalışıyoruz...

Plastik sektörüne 1993 yılında küçük ev aletleri üretimi ile giriş yapan Balkan Plastik olarak, 30 yıllık deneyimimizle dünyanın önde gelen markaları için plastik bazlı bileşenler üretiyoruz.

Sürekli gelişim, yenilik ve müşteri memnuniyeti hedefiyle çıktığımız yolculuk, 2003 yılında hizmete giren İstanbul, Silivri’deki 6 bin metrekaresi kapalı, toplam 10 bin metrekare alana sahip tesislerimizde sürüyor.

Kaliteli üretim süreçleri ile A sınıfı ürün kalitesi...

Kalıp üretiminden plastik enjeksiyon üretimine, montaj hatlarından serigrafi odasına uzanan ve teknolojinin en son olanaklarıyla donattığımız entegre üretim sistemimiz, müşterilerimize hammaddeden mamul ürünlere uzanan, mühendislik hizmetleriyle biçimlenen anahtar teslim çözümler sunuyor.

Yaşam için sürdürülebilir üretim…

Sürdürülebilir ve yenilikçi yaklaşımlarla, iş ortaklarımız ve müşterilerimize dayanıklı, kaliteli ve çevre dostu ürünler sunmak için çalışıyoruz. Çevreye ve Dünya’ya karşı duyduğumuz sorumluluk bilinciyle ürünlerimizde sürdürülebilir malzemeler kullanıyor, geri dönüşüme katkı sağlıyor ve atık oluşumunu minimum düzeye indiriyoruz.

Beklentileri karşılamanın ilk adımı: İhtiyaçları anlamak...

Müşterilerimizle kurduğumuz profesyonel iletişim sayesinde onların ihtiyaçlarını anlıyor; uluslararası standartlar ve kaliteden taviz vermeden, beklentileri tam anlamıyla karşılayan özel mühendislik ve tasarım çözümleri üretiyoruz.

Yenilikçi tasarım anlayışımızla, farklı sektörlerdeki müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun ürünler sunuyoruz.

Tarihçe

1987

Sektöre Türkiye’nin önde gelen markalarından Arzum için, elektrikli ısıtıcı, baskül, mısır patlatma makinaları ve birçok küçük ev aleti yapımı ile başladı.

1993

Balkan Plastik'in kolektif şirket olan unvanı Balkan Plastik A.Ş olarak değişti.

1993

Profilo ile çalışmaya başladı.

2003

Balkan Plastik, Silivri’deki toplam 10 bin metrekare alana sahip tesislerine taşındı.

Şu an dünyanın önde gelen markalarından BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.S. ye 1. Sınıf tedarikçi olarak hizmet vermekte

Misyon

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılamak, iş ortaklarımızla sıkı bir iş birliği içinde olmak, çalışanlarımızın kariyerlerinde başarılı olmalarını sağlamak ve geleceğe yaşanabilir bir dünya bırakmak için sürdürülebilir üretimin gereklerini yerine getirmek.

Vizyon

Müşterilerimize en kaliteli plastik enjeksiyon kalıp, parça ve alt bileşenlerini sunarak plastik mamul sektöründe her zaman öncü ve lider markalar arasında yer almak. Sürekli gelişen, yenilikçi, yüksek kaliteli ve çevre dostu ürünlerle, gelecek nesillerin ihtiyaçlarını gözeten sürdürülebilir ve çevre dostu yaklaşımımızı geleceğe taşımak.