Kalıp Tasarım ve Üretim

Kalıp tasarım ve üretiminde deneyim ve uzmanlık...

Balkan Plastik’in 30 yıllık bilgi birikimi ve deneyimine dayanan profesyonel yaklaşımımızla, yüksek kalite ve uygun maliyet kriterlerini bir araya getiren kalıp tasarım ve üretim çözümleri sunuyoruz.

Teknoloji yatırımlarımız ve kaliteli işçilikle desteklediğimiz mühendislik hizmetlerimiz; dayanıklı, uzun ömürlü ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun kalıp tasarım ve üretim süreçlerinin temelini oluşturuyor.

İhtiyaçlarınızı anlıyoruz, beklentilerinizi aşıyoruz

Optimum çözümler sunmak üzere müşterilerimizle yakın iletişim halinde çalışıyor, en iyi sonucun talep ve ihtiyaçları en iyi şekilde anlamaktan geçtiği bilinciyle hareket ediyoruz. Her koşulda ilk sırada yer alan kalite beklentisini düşük maliyetli çözümlerle bir araya getiriyor; güçlü, güvenilir ve uzun soluklu işbirliği anlayışımızla sektörün en verimli ve rekabetçi ürünlerini ortaya koyuyoruz.

Her adımda müşteri memnuniyeti

Müşterilerimizi dinliyor, ihtiyaçlarını anlıyor, beklentilerinin ötesine geçiyoruz...

Güçlü İletişim

Müşterilerimizi anlamanın yolu, sürekli ve yakın iletişim.

Detaylı Analiz

En iyi sonuç için uzmanlık ve mühendislik çözümleri.

En İyi Kalite

Tasarım, malzeme seçimi ve üretim sürecinde yüksek standartlar.

Yüksek Verim

Uzun ömürlü, dayanıklı ve güvenilir ürünlerle mükemmel sonuç.

Düşük Maliyet

En uygun maliyetlerle beklentileri aşan ürünler.

Üretim süreçlerinde kalite...

Analiz ile başlayıp tasarım, malzeme seçimi ve üretimle sonuçlanan tüm aşamalarda uluslararası standartlarda kalite kontrol uygulamaları...

Analiz

Kalıp tasarımı öncesinde yaptığımız plastik akış analizi ile plastik birleşim izleri, hava kabarcıkları, yüzey kalitesi gibi unsurları dikkatle inceliyor, analiz sonuçlarını müşterilerimizle paylaşıyor, riskleri minimize ediyoruz.

Kalıp Seti ve Standart Elemanlar

Kalıbın üretim performansını ve parça kalitesini arttırmak amacıyla uyguladığımız uluslararası kalıp seti standardı HASCO kriterlerini tüm üretim aşamalarımızda dikkatle takip ediyoruz. Ayrıca HASCO ve THERMOPLAY sistemlerini ve ileri teknoloji gerektiren kalıp elemanları için HASCO kriterlerini kullanıyoruz.

Tasarım

Tasarım çalışmalarımızı müşterilerimizin beklentileri ve analiz verileri ışığında yürütüyor, kalıpları oluşturan tüm parçaların üç boyutlu modellemeleri ile imalat imajlarını hazırlıyoruz.

Malzeme Seçimi

Projeye en uygun ve en kaliteli materyal seçimini yapıyor, dünyanın en köklü çelik üreticilerinden Uddeholm’un ürünlerini kullanıyoruz.

Üretim Süreci

CNC kontrollü tezgahlarda işlediğimiz parçaların üç boyutlu ölçüm kontrollerini gerçekleştiriyor, tasarım ile mamul ürün arasında tam uyum sağlıyoruz.