Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı

Saygıdeğer iş ortaklarımız, değerli paydaşlarımız ve sevgili çalışma arkadaşlarım,
Balkan Plastik’in 30. kuruluş yılını kutladığımız 2023 yılı itibariyle, sizlerin de verdiği güç ve destekle yepyeni bir döneme giriyoruz.

Uzun yıllara dayanan deneyimimiz, yeniliklere ayak uydurma yeteneğimiz ve yıllar içinde oluşturduğumuz güçlü şirket kültürümüz, günümüzün en önemli kavramları arasında yer alan “dönüşüm”e olan inancımızla gelişiyor, büyüyor, aynı temel üzerinde yeniden biçimleniyor.

Şimdi ilk hareketi iyi değerlendirip dönüşümü sürekli kılma zamanı. Çünkü zaman hızla geçiyor, “çağımızın gerekleri” durmaksızın değişim gösteriyor.

Geçtiğimiz 30 yılda beyaz eşya, otomotiv, inşaat, küçük ev aletleri gibi sektörlerde elde ettiğimiz başarıyı anlamlı kılmanın yolu bu değişime “ayak uydurmak”, dahası “öncülük” etmek.

Yukarıda tırnak içinde vurguladığım ifadeleri birer klişe olmaktan çıkarıp şirket kültürümüzün güçlü ve anlamlı ilkeleri haline getirmek, bizi geleceğe taşıyacak sıçrama tahtası olacaktır.

Gelişerek, yenilenerek, deneyimlerimizden güç alarak hedeflerimizi büyütüyor; gerek sektör, gerek üretim çeşitliliği gerekse teknolojik altyapı ve üretim kapasitesiyle daha da büyümeyi hedefliyoruz.

Cumhuriyet’imizin 100. yaşını gururla kutladığımız bu özel yılda, ülkemize dair inancımız ve hayallerimizi gerçeğe dönüştürme tutkumuzla geleceğe yürüyoruz.

Ve elbette içimizde her zaman, Balkan Plastik’i bundan 30 yıl önce var eden Sayın Oktay Kolbaşı Bey’in ilk günkü heyecanını taşıyoruz.


Saygılarımla.

Filiz Kolbaşı
Yönetim Kurulu Başkanı